Projekt elewacji "domu kostki" w Żorach 7 października2015
Projekt elewacji i otoczenia "domu kostki", w którym mieści się obecnie siedziba firmy IQinstal, zajmującej się m.in. projektowaniem, dostawą i montażem systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Ze wzglęu na potrzebę montażu systemu wentylacyjnego oraz nowego systemu grzewczego zdecydowano na poprowadzenie tych systemów po elewacji frontowej. Zrezygnowaliśmy również z typowego ogrodzenia na rzecz wystających z ziemi rur wentylacyjnych, pomiędzy którymi rosnąć będą trawy ozdobne. Wszystkie rury znajdujące się na elewacji i ogrodzeniu, system rynnowy oraz parapety wykonane zostaną ze stali nierdzewnej. Kolorystyka elewacji w odcieniach szarości przełamana deskami polistyrenowymi imitującymi drewno.
Piszą o nas 15 września 2015
Realizacja kuchni z OSB odbiła się szerokim echem. Piszą o nas na
PLN DESIGN i
homify a zapowiada się, że w niedalekiej przyszłości również na kilku innych portalach :) Tymczasem praca wre, już niedługo zaprezentujemy kolejne ciekawe projekty!
Realizacja kuchni na poddaszu17 sierpnia 2015
Założenie projektu było jasne- stworzyć kuchnię marzeń. Maksymalnie funkcjonalną, ale też oryginalną. Z tym pierwszym nie było najmniejszego problemu. Każda szafka, każda szuflada zostały zaprojektowane z myślą o konkretnym przeznaczeniu. Stojąc w jednym miejscu mamy dogodny dostęp do garnków, naczyń, akcesoriów kuchennych, zmywarki,zlewozmywaka... Już teraz wiemy, że układ funkcjonalny spełnia swoje zadanie lepiej niż się spodziewaliśmy :)
Projekt wnętrza został przygotowany dla młodego, zabieganego małżeństwa, które często przynosi pracę do domu. Stąd pomysł na barek skierowany w stronę kuchni. Podczas gdy jedna osoba krząta się po kuchni, druga ma możliwość pracy lub po prostu odpoczynku, zachowując przy tym kontakt wzrokowy ze współmałżonkiem.
Projekt na kuchnię z OSB nie powstał od razu. Spędziliśmy dobrą chwilę nad doborem odpowiedniego materiału. Kuchnia miała być industrialna, surowa, szczera. Okleina nie wchodziła w grę. Za to OSB idealnie spełniło nasze oczekiwania. W początkowych fazach projektowych górne fronty oraz barek wykonane miały być z innego materiału. Jednak apetyt rósł w miarę jedzenia. OSB okazało się fantastyczne, a w realizacji mamy go znacznie więcej niż w projekcie.
Wzdłuż ścianki oddzielającej kuchnię od salonu utworzona została szafa zabudowana wykonana z płyty MFP- tu również zależało nam na pokazaniu materiału, dlatego nie zgodziliśmy się na okleinę. Materiał jest malowany i lakierowany, dzięki czemu uzyskaliśmy naprawdę ciekawy efekt.
Na uwagę zasługuje również oświetlenie barku oraz bakelitowe gniazdka i włączniki.
Aranżacja pokoju dziecięcego17 sierpnia 2015
Wnętrze jest utrzymane w stonowanych kolorach, z żółtym akcentam kolorystycznym. W projekcie znajduje się nasza autorska fototapeta przedstawiająca las. Wnętrze nie jest zakłócone nadmiarem dodatków,zgodnie z powiedzeniem im mniej tym lepiej. W projektcie wykorzystaliśmy stare meble drewniane, które zostały odnowione z użyciem białej bejcy.
Współpraca przy projekcie, autorka projektu fototapety: Kamila Brzezina
Aranżacja wnętrz pokojów hotelowych w sudeckim hotelu19 czerwca 2015
Projekt kuchni na poddaszu5 czerwca 2015
Projekt kuchni z płytą OSB w roli głównej. Zdecydowaliśmy się na kolorystykę OSB/czarny/inox/aluminium, ale o tym i o detalach projektu napiszę przy okazji realizacji, na którą z niecierpliwością czekamy.
Projekt witryny sklepowej i kolorystyki dla drogerii malin3 czerwca 2015
Najpierw powstały dwa różne projekty identyfikacji wizualnej firmy, później przykładowe pomysły na zaaranżowanie witryny i na kolorystykę wnętrz.
Projekt elewacji dla budynku szkoły podstawowej25 stycznia 2015
Projekt elewacji wykonany z perforowanej stali kortenowej. Stal opleciona jest wokół piętra i sali gimnastycznej jak pognieciona kartka papieru. Okręgi wycięte w elewacji- większe od strony południowej, mniejsze od strony północnej umożliwiają doświetlenie obiektu.
Projekt koncepcyjny sześciooddziałowego przedszkola ekologicznego. Projekt dyplomowy magisterski23 września 2014
Projekt koncepcyjny sześciooddziałowego przedszkola ekologicznego zlokalizowanego na działce Szkoły Podstawowej nr 24 w Rybniku-Popielowie.
Myślą przewodnią koncepcji było wykorzystanie potencjału terenów zieleni, znajdujących się wokół działki tak, by świat wewnętrzny z zewnętrznym przenikały się nawzajem. W oparciu o kontekst zabudowy jednorodzinnej znajdującej się wokół działki powstała struktura domków połączonych ulicą, wzdłuż której rozpościera się zieleń. Bryła budynku czytelnie odzwierciedla założenia ideowe. Każdy domek to segment pełniący daną funkcję: sale dziecięce, sala gimnastyczna, zespół administracyjny wraz z szatnią oraz zespół żywieniowo-techniczny. W wyniku połączenia domków, powstały trzy wewnętrzne dziedzińce- wykorzystane na ogródki warzywne, pośrednio powiązane z trzema salami zajęć. Po wejściu do obiektu wkraczamy na główną ulicę- szeroki korytarz, który nigdy nie wygląda tak samo. W zależności od pory dnia, pogody i pory roku atmosfera w tym wnętrzu zmienia się- inne jest natężenie i kąt padania światła z kolorowych okien dachowych, zmienia się zieleń i plony z ogródków warzywnych oraz ekspozycje prac dzieci. Sale dziecięce- mikroświat każdej grupy- otwarte wysokimi przeszkleniami od południa na place zabaw i sad, ale też pełne bezpiecznych zakamarków, w których dzieci mogą się schować i wyciszyć. W każdej sali znajduje się wyjście na drewniane tarasy, na których w pogodne dni mogą odbywać się zajęcia. Poniżej tego poziomu znajduje się obszerna przestrzeń zabaw- naturalne spadki wykorzystane zostały jako zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe, natomiast pozostała część terenu wyposażona została w sprzęty zabawowe i edukacyjno-sensoryczne. Najniższy obszar działki -2.40m zaprojektowany został jako ogród wraz z sadem i elementami małej architektury, które umożliwią prowadzenie zajęć terenowych. W ten sposób zaprojektowany obiekt i jego otoczenie jest atrakcyjny nie tylko pod względem oferty edukacyjnej, ale też czynników korzystnie wpływających na rozwój psychiczny i fizyczny dzieci.
Projekt koncepcyjny hotelu w Siennej19 maja 2014
Projekt koncepcyjny Muzeum Naturalnego na terenie byłego browaru w Ostrowcu Świętokrzyskim29 stycznia 2015
Region świętokrzyski to obszar o niezwykle skomplikowanych dziejach geologicznych. Zróżnicowania krajobrazu powodują dogodne warunki do bytowania wielu gatunków zwierząt o najrozmaitszych wymaganiach środowiskowych. W projektowanym Muzeum Naturalnym zobaczyć będzie można najciekawsze gatunki roślin i zwierząt- gadów, płazów i owadów w specjalnie zaprojektowanych budynkach-terrariach, do których będzie można wejść na trzech poziomach kondygnacji.
Aranżacja kawalerki dla studenckiego małżeństwa29 maja 2014
Celem aranżacji mieszkania był jak najmniejszy wkład własny przy jednoczesnym spełnieniu kilku funkcji. Zastaliśmy mieszkanie puste z maleńką kuchnią,maleńką łazienką bez pralki i ścianką działową o szerokości metra w środku pokoju.
Pokój został wizualnie podzielony na dwie części za pomocą zasłony. Część pierwsza- wejściowa- to pokój dzienny oraz sypialnia, natomiast część druga to miejsce pracy i garderoba. Kuchnia została zwiększona poprzez przeniesienie lodówki poza ściankę działową, a w jej miejscu znalazła się pralka, zwiększając tym samym powierzchnię blatów roboczych. W aranżacji zostały wykorzystane meble i wyposażenie z IKEI. Całkowity koszt wyposażenia mieszkania zamknął się w 2 300zł.
Projekt elewacji budynku usługowego 11 maja 2014
Projekt rewitalizacji osiedla Trynek w Gliwicach7 maja 2014
Próba polepszenia warunków historycznego osiedla i przyciągnięcia nowych mieszkańców.
Centrum kulturalno-społeczne w Sośnicowicach. Projekt konkursowy25 marca 2012
Projekt wykonany w trakcie praktyk studenckich na przełomie 2011/2012 roku w pracowni INARKO A. Duda u & H. Zubel. Projekt zajął 3 miejsce w konkursie.
Wizualizacje: Paulina Dera